Konkurs

OTVORENI KONKURS ZA IZLAGANJE U UMETNIČKOM PROSTORU U10 U 2018. GODINI BIĆE RASPISAN NA JESEN 2017. GODINE

Tekst prethodnog konkursa možete pogledati ovde
Tlocrt galerije možete pogledati ovde


ODLUKA UMETNIČKOG PROSTORA U10 O KONKURSU ZA IZLAGANJE U 2017. GODINI:

Pre svega, želimo da se zahvalimo svima koji su poslali prijave i pokazali interesovanje da izlažu u Umetničkom prostoru U10 u 2017. godini. Zbog velikog broja pristiglih prijava, i vremena potrebnog za njihovu obradu, morali smo da produžimo rok objave rezultata, i zbog toga želimo da vam se izvinimo i zahvalimo na razumevanju.

Konkurs je bio raspisan od 3. septembra do 15. novembra 2016. godine. Na konkurs je stiglo ukupno 165 prijava, od kojih smo odabrali 14 samostalnih ili autorskih kustoskih projekata zajedno sa 4 kraća događaja koji uključuju performanse i umetničke radionice. Tim U10 koji čine Lidija Delić, Nina Ivanović, Sava Knežević, Isidora Krstić, Iva Kuzmanović, Nemanja Nikolić i Marija Šević, izabrao je sledeće projekte:

Samostalni ili autorski projekti:
1. Ana Vujović i Danijela Pivašević Tanner
2. „CHINESE WHISPERS“, kustosi: Ignasio Šmulevič (Ignacio Szmulevicz) i Ana Rosa Ibanez, umetnici: Martin La Roš (Martín La Roche), Eduardo Kruses (Eduardo Cruces), Karla Garlaši (Carla Garlaschi), Benjamin Altermat (Banjamin Altermatt), Eliza Balmaseda (Elisa Balmaceda), Migel Soto Karelović (Miguel Soto Karelovic) i Rudolf Kastro (Rudolph Castro)
3. Sofija Crnjanski i Martina Petrović
4. „DISPLACEMENT“ – kustoski projekat, autorka: Svetlana Montua, umetnici: Marija Avramović, Liz Stufle (Lise Stoufflet), Rejčel Marks (Rachel Marks), Selija Gondol (Celia Gondol) i Paul Lahana
5. Lenka Đorojević i Matej Stupica
6. Jelena Fužinato – samostalna izložba
7. „IScream“ – kustoski projekat, autorka: Teodora Jeremić, umetnice: Tijana Radenković, Marina Marković, Milica Prelić, Marija Ćurčić, Slavica Obradović i Tatjana Radičević
8. Pavle Jovović – samostalna izložba
9. „Povratak u sadašnjost” – grupna izložba, radionica i diskusije, autorke: Isidora Fićović i Gordana Žikić, umetnici: Huan Duarte (Juan Duarte), Čandas Šisman (Chandas Shisman), Sezar Eskudero Andaluz (Cezar Escudero Andaluz), Nejtan Guo (Nathan Guo), Daiči Misava (Daichi Misawa), Isidora Fićović, Gordana Žikić, Lidija Antonovič, Predrag Damjanović i Nataša Kokić
10. Mila Panić – samostalna izložba
11. REAKTIV kolektiv, kustosi: Rene Bikman (Rene Beekman) i Albena Baeva, umetnici: Albena Baeva, Stefan Dončev (Stefan Donchev), Nikoleta Bončeva (Nikoleta Boncheva), Petja Bojukova (Petya Boyukova), Ivan Šopov (Ivan Shopov) i Rene Bikman (Rene Beekman)
12. Ivan Šuković – samostalna izložba
13. Mihailo Vasiljević – samostalna izložba
14. Jelena Vladušić – samostalna izložba

Kratki događaj, performans, radionica:
1. „Tryptych“, performans: Natali Štirniman (Nathalie Stirnimann) i Stefan Stojanović
2. Sebastijano Sing – višednevni performans
3. GlueHeads kolektiv, autorka: Anelor Robin – višednevna radionica kolaža
4. „Hacking the Network“, umetnice: Šejma Fere, Lena Violeta Lajtner (Lena Violetta Leitner) i Marija Hera (Maria Hera)